Пентагон запропонував Трампу три варіанти операції в Сирії

Американський лідер Дональд Трамп розглядав кілька варіантів нанесення удару по сирійській території, один з яких передбачав поразку російських та іранських об’єктів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на знайомі з ситуацією джерела.

Керівник Пентагону Джеймс Меттіс запропонував американському лідерові три можливі варіанти операції. Найбільш консервативний передбачав поразку невеликої кількості цілей, нібито пов’язаних з розробкою хімічної зброї в Сирії. Згідно з другим сценарієм, кількість таких об’єктів повинно було бути збільшено, крім того, удари також були б нанесені по командних пунктах сирійської армії. Самий радикальний варіант операції передбачав атаку на російські ППО, яка повинна була підірвати військовий потенціал сирійського режиму.

За даними видання, сам Трамп запропонував радникам розглянути можливість нанесення ударів по іранських і російським об’єктів на території країни, якщо це знадобиться для знищення сирійської військової техніки. Меттіс виступив проти такого сценарію, попередивши про небезпеку відповідних дій. У підсумку американський президент зупинився на гібридному варіанті, що включає в себе запуск більше 100 крилатих ракет на хімічні об’єкти у Сирії.

Як відомо, в ніч на 14 квітня збройні сили США, Великої Британії і Франції завдали удари по сирійських об’єктах, пов’язаних з хімічною зброєю.