У Києві з 27 вересня розпочнуть роботу інспектори з паркування – «Київтранспарксервіс»

У Києві з 27 вересня розпочнуть роботу інспектори з паркування.

Про це на брифінгу повідомив в.о. директора КП «Київтранспарксервіс» Олександр Німас, передає УНІАН.

Він зауважив, що саме з 27 вересня набуде чинності закон про реформування сфери паркування транспортних засобів, зміну правил паркування та евакуації. Закон дозволяє стягувати штрафи з водіїв, які неправильно припаркували свій автомобіль, не лише працівникам поліції, але й муніципальним інспекторам з паркування.

Крім того, інспектори зможуть проводити евакуацію автомобіля на штрафмайданчик, якщо він припаркований з порушенням правил дорожнього руху і суттєво перешкоджає дорожньому руху.

Німас додав, що на сьогодні в Києві ще не створено відповідну структуру, яка займатиметься стягненням штрафів з водіїв, однак невдовзі цей процес розпочнеться. «Рішення про утворення відповідного підрозділу перебуває на розгляді у керівництва КМДА, і буде прийнято рішення щодо утворення відповідного підрозділу на базі Департаменту транспортної інфраструктури КМДА», – уточнив він.

В.о. директора «Київтранспарксервіса» додав, що за правилами, які почнуть діяти з кінця вересня, водій, якому випишуть штраф, зможе сплатити його впродовж 10 днів зі знижкою 50%. У випадку, якщо водій на паркувальному майданчику не сплатить за паркування, то штраф залежатиме від паркувальної зони, де розташований цей майданчик. Штраф стягуватиметься в 20-кратному розмірі, тобто 100, 140, 200 грн, залежно від зони.

Як і у випадку з порушенням правил зупинки чи стоянки, тут також діятиме дисконт, тобто впродовж 10 днів штраф становитиме рівно половину від максимальної суми.
Також чиновник підкреслив, що всі розрахунки водіїв з інспекторами – чи то сплата за паркування, чи то оплата штрафів – відбуватимуться виключно у безготівковій формі. Інспекторам буде категорично заборонено брати готівку від водіїв.

Також він додав, що водії автомобілів на іноземній реєстрації, так звані «євробляхери», також не уникнуть відповідальності, у разі порушення правил зупинки стоянки або ж коли не сплатять за паркування – штраф повинна буде сплатити особа, яка ввезла автомобіль на територію України.

28 березня президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», який запроваджує фотозйомку порушень правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів і дозволяє їхню евакуацію.
Законом передбачено, що повноваження розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу мають інспектори з паркування.