СБУ не може взяти свідчення у Савченко і Рубана через їхню відмову

Фігуранти кримінальної справи за підозрою народного депутата України Надії Савченко та керівника Центру звільнення полонених ”Офіцерський корпус” Володимира Рубана у підготовці терактів та держперевороту відмовляються давати свідчення слідству.

Як повідомили у прес-центрі СБУ, Головне слідче управління продовжує досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою Рубана та Савченко у вчиненні злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу України.
«Проводяться допити підозрюваних за обставинами оголошеної їм підозри. На даний час фігуранти справи, користуючись своїми процесуальними правами, відмовляються від дачі показань слідству», – йдеться в повідомленні.

У СБУ зазначили, що слідством серед іншого призначено та проводиться 13 експертних досліджень зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео- та аудіоматеріалів, виступів і публічних закликів, зокрема й комісійна судово-психологічна експертиза щодо перевірки правдивості показань Савченко.

«Проведено допити свідків, які повідомили важливі фактичні дані про обставини, що є предметом дослідження у даному провадженні. Здійснюється огляд та аналіз документів і предметів, вилучених за місцями проживання та роботи Рубана та Савченко, перевіряється причетність до вказаних вище злочинів інших осіб», – повідомили в СБУ.

Комплекс запланованих слідчих (розшукових) дій триває. У СБУ наголошують, що усі офіційні матеріали у цій справі можуть бути оприлюднені виключно із дозволу слідчого.

Органами досудового розслідування та прокуратури з урахування складності кримінального провадження, обсягу та специфіки процесуальних дій у ньому, а також поведінки учасників кримінального провадження, планується закінчення досудового розслідування у розумні стислі терміни.

Народний депутат Надія Савченко та керівник Центру звільнення полонених ”Офіцерський корпус” Володимир Рубан, затриманий на лінії розмежування з арсеналом зброї, підозрюються у підготовці терактів та держперевороту. За даними слідства, Савченко і Рубан планували обстріляти будинки в урядовому кварталі та вбити керівництво держави, а також захопити будівлю парламенту.

22 березня Верховна Рада надала згоду на притягнення Савченко до кримінальної відповідальності, затримання та арешт.

23 березня Шевченківський райсуд Києва обрав Савченко запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 59 діб до 20 травня, без альтернативи внесення застави.
Савченко в суді оголосила голодування і заявила, що не збирається втікати з України.
Савченко інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених сімома статтями Кримінального кодексу України.
29 березня Апеляційний суд Києва відмовився задовольнити скаргу адвокатів Савченко на рішення суду першої інстанції про обрання їй запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Рубану, затриманому 8 березня на КПВВ на лінії розмежування з арсеналом зброї, схованої у меблях, суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 6 травня