В Єревані почалися сутички між учасниками акції протесту і поліцією

У центрі Єревану на проспекті Баграмяна почалися сутички між учасниками акції протесту і поліцією.

Про це повідомляють вірменські ЗМІ.

За інформацією видання Sputnik Armenia, зіткнення почалися після того, як очільник опозиційної партії Вірменії “Громадянський обов’язок”, депутат Нікол Пашинян попросив поліцейських пропустити його і численних прихильників до будівлі парламенту.

Правоохоронці відмовилися, заявивши, що тільки Пашинян і його колеги по фракції можуть пройти до будівлі Національних зборів, інші протестувальники не мають на це права. Після цього Пашинян і демонстранти почали проривати кордон поліції, внаслідок чого сталися зіткнення.

Видання Panorama.am повідомляє, що в ході зіткнень правоохоронці застосували проти мітингувальників спецзасоби, є потерпілі.

З 31 березня в Єревані проходять масові проти можливого прем’єрства третього президента Сержа Саргсяна. У понеділок, 16 квітня протестувальники перекрили рух на проспекті Баграмяна в Єревані. Також повідомлялося, що в столиці Вірменії перекрито низку автошляхів, які з’єднують спальні райони міста з центром. На дорогах залишено машини без водіїв із включеними аварійними сигналами. Люди лягають на асфальт, не пропускаючи автомашини, в тому числі громадський транспорт.

У той же час учасники протесту намагалися заблокувати рух метрополітену і влаштували акцію на станціях “Еритасардакан” і “Площа Республіки”. Молоді люди лягали на землю між вагонами і платформами, щоб блокувати рух поїздів. Поліцейським вдалося умовити прихильників депутата Нікола Пашиняна дозволити вагонах продовжити рух.

У Вірменії проведено конституційну реформу, внаслідок якої республіка перейшла від президентської до парламентської форми правління. Перші після реформи вибори прем’єр-міністра, що отримає широкі повноваження, призначено в парламенті на 17 квітня.

Правляча Республіканська партія Вірменії 14 квітня висунула на посаду прем’єр-міністра Сержа Саргсяна, який з 2008 по 2018 роки обіймав посаду президента.