Рада ЄС сподівається, що удари по Сирії не повторяться

Рада ЄС схвалила удари США, Великої Британії і Франції щодо Сирії, але висловила надію на те, що вони не повторяться.

Про це заявив у понеділок глава МЗС Бельгії Дідьє Рейндерс за підсумками засідання Ради ЄС щодо Сирії на рівні міністрів закордонних справ.

“Було завдання провести червону лінію в питанні застосування хімічної зброї – то, що наші американські, британські та французькі партнери зробили. Тепер важливо, щоб це не повторилося. Для цього нам необхідний повноцінний контрольний механізм, оскільки, як ви знаєте, експерти ОЗХЗ до сих пір не мають доступу до міста Дума, де сталася хімічна атака, щоб зрозуміти, що дійсно там сталося”, – сказав Рейндерс.

“Дебати, які ми провели по Ірану і Росії, свідчать, що нам необхідний з ними повноцінний діалог. З Іраном ми займаємо жорстку позицію з прав людини, у нас діють санкції, але ми досягли домовленості щодо ядерної проблеми. З Росією ми займаємо дуже тверду позицію по Україні та за Солсбері, але нам потрібно продовжувати діалог, щоб Росія і Іран чинили тиск на Дамаск для відновлення політичного діалогу, оскільки військового рішення у конфлікту в Сирії немає”, – додав міністр.