Франція ініціювала процедуру позбавлення Башара Асада ордена Почесного легіону

Влада Франції ініціювала процедуру позбавлення президента Сирії Башара Асада ордена Почесного легіону, яким він був нагороджений в 2001 році.

Про це повідомило в понеділок агентство AFP з посиланням на джерело в Єлисейському палаці.

“Єлисейський палац підтверджує, що процедура відкликання ордена Почесного легіону щодо Башара Асада дійсно розпочата”, – наводить агентство слова джерела з оточення французького президента.

Башар Асад був удостоєний Великого хреста ордена Почесного легіону в 2001 році, коли через рік після свого обрання на вищий державний пост він прибув з офіційним візитом до Франції. Вищу державну нагороду республіки сирійському лідерові особисто вручив в Єлисейському палаці президент Франції Жак Ширак.

З початком громадянської війни в Сирії в 2011 році Франція звинуватила Башара Асада в злочинах проти власного народу і пішла на повний розрив дипломатичних відносин з Дамаском, наполягаючи на вимозі усунути главу САР від влади. У 2011 році були закриті французькі консульства в Алеппо і Латакії, в березні 2012 року з Дамаска був відкликаний посол Франції, після чого закрита і сама дипмісія. Через два місяці з Франції був видворений посол САР.