США та Британія звинуватили РФ в кібератаках

Велика Британія та США повідомили про кіберактивність з боку Росії, яка спрямована на мережеві інфраструктурні пристрої по всьому світу.

Відповідна заява опублікована на сайті Національного центру кібербезпеки Великої Британії.

Зазначається, що цілями кібератак є урядові та приватні організації, а також постачальники інтернет-послуг, які підтримують ці сектори. Кібератаки спрямовані на мережеві інфраструктурні пристрої по всьому світу, такі як маршрутизатори, комутатори, брандмауери і системи виявлення мережевих вторгнень (NIDS).

Згідно із заявою, інформація про кібератаки надійшла з декількох джерел, включаючи дослідні центри в сфері кібербезпеки приватного та державного сектора.

“Діяльність уряду РФ продовжує загрожувати нашій кібербезпеці. Ми рішуче засуджуємо цю активність… Закликаємо всі відповідальні країни використовувати свої ресурси, в тому числі дипломатичні, правоохоронні, технічні та інші засоби для подолання російської кіберзагрози”, – заявила помічник секретаря з питань кібербезпеки і комунікацій Британії Жанетт Манфра.

“Завдяки програмам обміну інформацією, таким як автоматизований обмін індикаторами (AIS), ми створюємо потенціал для колективного захисту і мінімізації загроз мережевим пристроям США і Великої Британії”, – йдеться в повідомленні.

У заяві наголошується, що виявлення загрози в мережі однієї організації може запобігти атаку в інший.

“Поки цей вид кібератак буде продовжуватися, ФБР буде проводити розслідування і знаходити злочинців, в даному випадку – це уряд Росії”, – заявив представник ФБР Говард Маршалл.

Наголошується, що поки РФ несе найбільшу загрозу в кіберпросторі.