У Вірменії розпочалася “оксамитова революція”

У вівторок, 17 квітня, лідер парламентської фракції “Елк” і глава партії “Громадський договір” у Вірменії Нікол Пашинян оголосив про початок “оксамитової революції”. 

Виступаючи на площі в Єревані він заявив, що необхідно “продовжувати боротьбу” і діяти за принципом “відкритих рук”, виключити будь-яке застосування сили щодо сил правопорядку, але при цьому паралізувати роботу всіх держструктур.

А тим часом парламент проводить спеціальне засідання, на якому має відбутися голосування за кандидатуру на посаду прем’єр-міністра Вірменії.

В Єревані акція протесту почалася через конституційну реформу, згідно з якою була змінена форма правління та країна замість президентської республіки стала парламентською. Ключовою персоною в країні стає прем’єр-міністр, на посаду якого претендує екс-президент Серж Саргсян. Саме за його дій і його кандидатури почалися протести.

https://youtu.be/6ApGSnjCWmE

16 квітня, відбулися зіткнення між поліцією і протестуючими, в результаті яких постраждали 46 осіб, серед яких Нікол Пашинян і 6 правоохоронців. Сьогодні було затримано 29 мітингувальників за адміністративні порушення. Крім того, правоохоронці пригрозили застосувати спецтехніку для розгону людей.