Екс-слідчий поліції отримав 6 років позбавлення волі за отримання хабара в розмірі 3 тис. дол.

В Одесі до 6 років позбавлення волі засуджено колишнього слідчого поліції за отримання 3 тис. дол. хабара.

У прес-службі прокуратури Одеської області повідомили, що прокуратура підтримувала публічне звинувачення в кримінальному провадженні, за результатами розгляду якого слідчого поліції визнано винним у хабарництві (частина 3 статті 368 КК України).
Відзначається, що 16 квітня Київський районний суд Одеси засудив правоохоронця до 6 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, строком на 3 роки з конфіскацією майна.

Згідно з вироком суду, громадянина позбавлено спеціального звання майор поліції.
«Встановлено, що старший слідчий відділу з розслідування злочинів у сфері транспорту СУ ГУНП в області вимагав і отримав 3 тис. дол. від юриста, який надавав правову допомогу учаснику ДТП. Слід зазначити, що в результаті ДТП загинула людина», – розповіли в прокуратурі.

За неправомірну вигоду слідчий мав вирішити питання про непритягнення до кримінальної відповідальності клієнта юрисконсульта.

Як повідомили в Київському райсуді, встановлено, що людина, у якої вимагали хабар, в ніч з 22 на 23 грудня 2016 року, керуючи автомобілем Opel Vectra, на вулиці Водопровідній збив жінку-пішохода, яка потім померла в лікарні.
Проведення досудового розслідування було доручено старшому слідчому відділу розслідування злочинів у сфері транспорту.

Під час розслідування кримінального провадження майор неодноразово викликав підозрюваного до свого службового кабінету і, шантажуючи підозрюваного в скоєнні ДТП, висловлював наміри про притягнення його до кримінальної відповідальності.
«У судовому засіданні обвинувачуваний свою провину не визнав і пояснив, що це була провокація з боку правоохоронних органів. Незважаючи на це, суд визнав його винним в одержанні неправомірної вигоди», – заявили в прес-службі.

В Одесі у квітні 2017 року було викрито слідчого поліції, підозрюваного в отриманні хабара за непритягнення до відповідальності підозрюваного в скоєнні ДТП.