Сержа Саргсяна призначено прем’єр-міністром Вірменії

Указом президента Вірменії Армена Саркісяна від 17 квітня Сержа Саргсяна призначено прем’єр-міністром Вірменії.

Про це агентству “Новини Вірменії” повідомили в прес-службі президента.

Кандидатура Сержа Саргсяна була представлена правлячою Республіканською партією Вірменії та Вірменською революційною федерацією (ВРФД). Вибори прем’єра в країни відбулися вперше після внесених до Конституції Вірменії змін.

На спеціальному засіданні національних зборів за Саргсяна проголосували 77 депутатів, проти – 17.

Уряд буде сформовано в 15-денний термін після обрання прем’єр-міністра. У п’ятиденний термін прем’єр-міністр подає президентові кандидатури віце-прем’єрів і міністрів. Президент у триденний строк призначає віце-прем’єрів та міністрів або звертається до Конституційного суду. Відповідно до конституційних змін уряд буде складатися з прем’єр-міністра, першого віце-прем’єра, двох віце-прем’єрів та 17 міністрів.

Вибори прем’єра країни відбулися на тлі масових вуличних протестів в Єревані. Мітингувальники у вівторок заблокували рух у центрі вірменської столиці, а лідер парламентської фракції “Єлк” і глава партії “Громадський договір” у Вірменії Нікол Пашинян оголосив про початок “оксамитової революції”. При цьому поліція затримала близько 80 активних учасників протесту за підозрою у скоєнні адміністративних правопорушень.

В Єревані акція протесту почалася через конституційну реформу, згідно з якою була змінена форма правління та країна замість президентської республіки стала парламентською. Ключовою персоною в країні стає прем’єр-міністр, на посаду якого претендував Серж Саргсян. Саме через його дії і його кандидатуру почалися протести.