СБУ затримали на робочому місці в МО шпигуна

У Києві Служба безпеки України затримала працівника одного із стратегічних підприємств Міністерства оборони, який шпигував на користь Росії. 

Про це повідомляється на сайті СБУ.

Затриманому повідомлено про підозру в скоєнні злочину та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) тривають слідчі дії.

У Києві заарештували співробітника Міноборони, який шпигував для Росії

Уродженець Росії, полковник запасу Збройних сил України у липні 2017 року під час перебування у близьких родичів на території Росії був завербований кадровим співробітником російської воєнної розвідки.

За грошову винагороду колишній український військовик здійснював збір даних для передачі російським кураторам інформації з обмеженим доступом у сфері оборони нашої держави.

“Спецслужби РФ, зокрема, цікавила інформація щодо виконання державних оборонних замовлень та розробок новітніх авіаційних систем виявлення безпілотних літальних апаратів, що використовуються під час проведення антитерористичної операції на cході України”, – йдеться у повідомленні.

До того ж агент намагався придбати безпілотник українського виробництва для передачі в Росію для здійснення повітряної розвідки.

Оперативники спецслужби задокументували, що зв’язок з “кураторами” шпигун здійснював під час поїздок на територію РФ та за допомогою листування електронною поштою. Після виконання “завдань” зловмисник планував виїхати до країни-агресора та отримати російське громадянство.

Також встановлено, що за сприяння співробітника розвідки РФ громадянин України уже отримав посвідку на проживання в Росії та переоформив військову пенсію для її отримання на російській території.

Співробітники СБУ затримали шпигуна у Києві на робочому місці. Під час проведення обшуків за місцями роботи та проживання фігуранта справи правоохоронці вилучили матеріали, що підтверджують його протиправну діяльність.

У Польщі затримали російського шпигуна. Він підтримував контакти з російськими розвідниками під дипломатичним прикриттям у посольстві у Варшаві і надавав інформацію про інвестиції.