Саудівські ВПО перехопили запущену з Ємену балістичну ракету

Сили ВПО Саудівської Аравії перехопили і знищили в неділю запущену з Ємену прихильниками бунтівного руху “Ансар Аллах” (хусит) ракету.

Про це передає телеканал Al Arabiya.

За його даними, повітряна ціль була збита в небі над прикордонною з Єменом провінцією Наджран. Ще одна ракета впала в пустельній місцевості.

У минулому хусит неодноразово піддавали саудівську територію обстрілу, в тому числі балістичними ракетами. Не раз їх метою ставала і столиця королівства, проте саудівським ВПО вдавалося збивати всі ворожі цілі. 25 березня саудівські засоби повітряної захисту перехопили сім запущених бунтівниками ракет, в тому числі три в небі над Ер-Ріяд. В результаті падіння уламків однієї з них загинув єгиптянин і двоє отримали поранення.

Слідом за цим королівство знову звинуватило Тегеран в незаконних поставках ракетних та інших озброєнь хусит і заявило, що залишає за собою право відповідним чином відповісти на ці загрози. Іран відкинув всі звинувачення, назвавши заяви саудівської сторони “безвідповідальними і більше схожими на заклики до війни”.

Цей масований ракетний обстріл був здійснений в третю річницю вторгнення аравійської коаліції на чолі з Ер-Ріяд в Ємен. Тоді що отримала назву “Буря рішучості” операцію проти встановили контроль над значною частиною країни хусит підтримали Бахрейн, Катар, Кувейт і ОАЕ. До неї також приєдналися Єгипет, Йорданія, Марокко, Пакистан і Судан.

Обстріли саудівських об’єктів з території Ємену стали однією з ключових тем саміту Ліги арабських держав, який пройшов тиждень тому в місті Дахран на сході королівства. Учасники зустрічі засудили атаки, а також висловили стурбованість ескалацією конфлікту. За минулий місяць хусит значно збільшили кількість ударів балістичними ракетами, а в цілому, за заявою саудівських військових, за час конфлікту знищено понад 100 ракет хусит.