Археологи виявили на півдні Єгипту голову статуї римського імператора Марка Аврелія

Бюст римського імператора Марка Аврелія виявили археологи в ході ремонтних робіт в давньоєгипетському храмі Ком-Омбо на півдні країни.

 Бюст римского императора Марка Аврелия

Про це повідомило в неділю міністерство у справах старожитностей. Унікальність знахідки, наголошується в поширеному відомством комюніке, полягає в тому, що скульптурні зображення цього правителя (161-180 років) практично не зустрічалися на території Єгипту.

За словами глави департаменту Стародавнього Єгипту Аймана Ашмауі, знахідка у вигляді зображення кучерявою голови імператора з бородою має розміри 40 см на 33 см на 34 см. Крім того, додав він, неподалік виявлений фрагмент безголової статуї з пісковика. Зараз вчені сподіваються зіставити ці артефакти.

Проведені з вересня 2017 роки роботи з очищення храму від грунтових вод вже не перший раз приводять до археологічних відкриттів. Так, в лютому міністерство оголосило про виявлення фрагментів величезної статуї фараона Рамзеса II, одного з найбільш відомих і прославлених царів Стародавнього Єгипту. За місяць до цього там же було знайдено кілька стародавніх статуй.

У Стародавньому Єгипті Ком-Омбо був столицею п’ятого нома (провінції) країни. Перша згадка про нього відноситься до Першого перехідного періоду (XX століття до н.е.). В ті часи там були споруджені культові споруди, але від них мало що збереглося.

Уже в епоху Птолемеїв (з IV століття до н.е.) в Ком-Омбо були зведені два храми з каменю. Одне крило святилища було присвячено крокоділообразному богу Себеку, інше – богу Гору, якого зображували у вигляді сокола. Декорування храму було закінчено тільки в II-III століттях нашої ери.

Єгипет знаходився під владою Римської імперії з 30 року до н.е. до 395 року н.е.