Фріз: Грузія і Україна продовжують рух реформ на шляху євроатлантичної інтеграції

Сьогодні Грузія і Україна продовжують боротьбу за свій суверенітет проти армії правонаступниці СРСР – Росії.

Про це народний депутат, Голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз написала на своїй сторінці у Facebook.

Вона повідомила, що напередодні 100-річчя незалежності Грузії, в Батумі розпочався 97 Роуз-Рот семінар ПА НАТО.

«Історично Батумі був останнім форпостом незалежної демократичної Грузії перед тим, як Червона армія окупувала цю землю. Сьогодні і Грузія, і Україна продовжують боротьбу за свій суверенітет проти армії правонаступниці СРСР – Росії. Продовжують рух реформ на шляху євроатлантичної інтеграції», – написала Фріз.

Депутат також зазначила, що рік тому в рамках проекту «Україна-Солідарність-НАТО» пройшла міжнародна конференція «Україна – Грузія – НАТО: актуальні питання поглиблення співпраці» в Тбілісі.

«З огляду на кількість питань, які ми не встигли обговорити тоді…, спільно з нашими колегами з Грузії 24 квітня проводимо наступну нашу міжнародну конференцію в Батумі. Крім того, я впевнена, що налагодження якісного співробітництва між нашими державами на шляху євроатлантичної інтеграції, обмін досвідом та інформацією щодо впровадження реформ – сприятиме нашому поступу до набуття членства в НАТО», – відзначає Фріз.

Депутат повідомила, що учасники Конференції обміняються досвідом щодо торговельно-економічних аспектів безпеки Чорноморського регіону, розвитку взаємодії з обміну інформацією щодо кібератак, формування концепції обєднаноіїсистеми кібербезпеки, реформування сектору безпеки та оборони згідно стандартів НАТО та інших питань євроатлантичного співробітництва.

Довідка: 24 квітня 2018 року у м. Батумі (Грузія) в рамках реалізації Проекту «Україна – Солідарність – НАТО» відбудеться Міжнародна конференція «Україна – Грузія – НАТО: сучасні виклики безпеки Чорноморського регіону».

Мета Конференції – окреслення нових викликів та загроз Чорноморського регіону для формування механізмів співраці, що спрямовані на забезпечення безпеки євроатлантичного безпекового простору.

У заході візьмуть участь народні депутати України, члени Парламенту Грузії та Уряду Аджарської Автономної Республіки, представники Офісу НАТО в Грузії, Посольства України в Грузії, Міністерства оборони України, Національної поліції України, експерти з євроатлантичних питань, журналісти, громадськість.