Генсек ООН закликав забезпечити стабільність у Вірменії та регіоні після відставки Саргсяна

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликає всі сторони в Вірменії до стриманості та конструктивного діалогу, а також забезпечення стабільності в країні і в регіоні Закавказзя.

Про це заявив в понеділок заступник офіційного представника генсека Фархан Хак, коментуючи ситуацію в Вірменії і відставку прем’єр-міністра країни Сержа Саргсяна, що послідувала за низкою мітингів опозиції.

За словами Хака, адміністративний глава ООН уважно стежить за тим, що відбувається у Вірменії, а також “взяв до відома оголошення про відставку прем’єр-міністра Сержа Саргсяна”.

“З огляду на те, що до сих пір події в цілому розвивалися по мирному сценарію, генеральний секретар закликає всі залучені сторони продовжувати демонструвати стриманість, уникати провокаційною риторики і вести відкритий і конструктивний діалог. Генеральний секретар закликає і далі поважати демократичні права і верховенство закону, а також підтримувати мир і стабільність в Вірменії і в регіоні в цілому “, – йдеться в письмовому повідомленні заступника представника генсека.

22 квітня Саргсян і лідер опозиції Нікол Пашинян зустрілися для переговорів, проте не досягли ніяких домовленостей. Акції протесту стали масштабніші після затримання в неділю Пашиняна і двох інших парламентаріїв від опозиції – Арарату Мірзояна і Сасуна Мікаєлян. У понеділок всі вони були відпущені на свободу. В результаті масових виступів опозиції і її прихильників в Єревані і ряді інших міст Вірменії Саргсян 23 квітня подав у відставку з поста прем’єр-міністра.