Ситник: адвокати Мартиненка у травні завершать ознайомлення з матеріалами справи ”СхідГЗК”

Наступного місяця адвокати колишнього народного депутата України Миколи Мартиненка планують завершити ознайомлення з відкритими детективами НАБУ матеріалами справи, після чого обвинувальний акт буде направлений до суду.

Про це під час прес-конференції заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, передає УНІАН.

”Вже, по-моєму, чотири місяці триває ознайомлення (з матеріалами справи – ред.). Мені казали детективи, сам пан Мартиненко не знайомився, він доручив це своїм адвокатам. За словами детективів, наступного місяця вони планують закінчити, і ця справа буде передана до суду. Якщо, звичайно, прокурор затвердить обвинувальний акт”, – заявив він.

Як відомо, колишній голова Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу Микола Мартиненко підозрюється у вчиненні злочинів, кваліфікованих за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (”Організація заволодіння організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі”); ч.1 ст.255 ККУ (”Створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництві такою організацією, участі у ній та у злочинах, вчинюваних такою організацією”); ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 ККУ (”Організація заволодіння злочинною організацією чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі”); ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 ККУ (”Організація легалізації (відмивання) злочинною організацією доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненою в особливо великому розмірі”).

Серед інших підозрюваних у провадженні – чинні керівники ДП ”СхідГЗК”, Державного концерну ”Ядерне паливо”, НАК ”Нафтогаз ”України”, ПАТ ”Об`єднана гірничо-хімічна компанія” та структурного підрозділу ДП ”НАЕК ”Енергоатом”.
Розслідування за фактом заволодіння коштів ДП ”НАЕК ”Енергоатом” в розмірі 6,4 млн євро детективи НАБУ зареєстрували у грудні 2015 року. 25 жовтня 2017 року екс-депутату було повідомлено про підозру межах цього провадження за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України (”Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”).

Розслідування фактів заволодіння коштами ДП ”Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США детективи НАБУ також розпочали у грудні 2015 року. 20 квітня 2017 року Мартиненку було повідомлено про підозру у вчиненні злочинів за ч.3 ст. 27 ч. 4 ст. 28, ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 255 ККУ.

У листопаді 2017 року прокурор САП ухвалив рішення про об’єднання двох зазначених кримінальних проваджень в одне. Наразі в цьому об’єднаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 11 особам, із яких 5 перебувають у розшуку.

9 січня 2018 року в НАБУ повідомили, що детективи завершили розслідування кримінального провадження за підозрою Мартиненка у заволодінні коштами ”СхідГЗК” та ”НАЕК ”Енергоатом”. За дорученням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Мартиненку та його захисникам відкрили доступ до матеріалів провадження.