Координаційна рада з питань реалізації Національної стратегії управління відходами створена

Кабінет міністрів створив Координаційну раду з питань реалізації Національної стратегії управління відходами до 2030 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів, посилаючись на слова очільника відомства Остапа Семерака.
«За 25 років відсутності чіткої державної політики та системи управління відходами Україна майже захлинулася у смітті й не лише побутовому. Набагато складнішими є проблеми з іншими групами відходів, наприклад, промисловими чи небезпечними. Йдеться про негативні наслідки як для довкілля, так і здоров’я громадян», – сказав міністр, додавши, що Координаційна рада допомагатиме узгоджувати дії центральних та місцевих органів влади для реалізації нової системи управління відходами в Україні.
Також він повідомив, що на сьогодні Мінекології розробляє план виконання раніше прийнятої стратегії з управління відходами до 2030 року.
За інформацією прес-служби, до складу Координаційної ради буде входити до 50 осіб, серед них – керівники центральних і місцевих органів виконавчої влади, народні депутати, науковці та представники Асоціації міст України.
Наприкінці 2017 року Кабмін схвалив Національну стратегію поводження з відходами до 2030 року, яка передбачає значне скорочення обсягу захоронення відходів та збільшення рівня їх переробки, а також впровадження роздільного збору побутових відходів.
Документом передбачається зниження рівня захоронення побутових відходів з 95% до 30% і мінімізація загального обсягу відходів, що підлягають захороненню – з 50% до 35%. Також передбачається створення для промислових відходів фондів, операторами яких стануть облдержадміністрації, а наповнювачами – підприємства, які не мають екологічно безпечних технологій утилізації.
При поводженні з побутовими відходами пропонується впровадження роздільного збору, визначення оптимальних районів для розміщення регіональних сміттєперевантажувальних станцій, сортувальних ліній, сміттєпереробних заводів і полігонів.