Telegram заборонили в Ірані

В Ірані суд прийняв рішення про блокування месенджера Telegram для захисту національної безпеки, повідомляє в понеділок місцеве телебачення.

“Беручи до уваги різні скарги на застосування соціальних мереж Telegram громадянами Ірану і виходячи з вимог організацій безпеки, спрямованих на протидію незаконній діяльності Telegram, судова система заборонила його використання в Ірані”, – сказано в повідомленні державного телеканалу.

Судове рішення прийнято через кілька днів після того, як Іран заборонив урядовим органам використовувати додаток Telegram, яке широко використовується іранськими державними ЗМІ, політиками, компаніями і рядовими іранцями.

В середині квітня керівник Ісламської республіки аятола Алі Хаменеї оголосив в своєму офіційному каналі, що відмовляється від використання Telegram з метою захисту національних інтересів і боротьби з монополією месенджера. Користувачам Telegram пропонується читати повідомлення Хаменеї в месенджерах Soroush і Gap іранської розробки.

В кінці минулого року іранська влада заблокували Telegram, а також Instagram. Таке рішення було прийнято Вищою радою безпеки Ірану для підтримки громадського порядку після того, як в ряді великих іранських міст пройшли акції протесту в зв’язку з економічною ситуацією в країні. Однак в середині січня месенджер був розблокований.