На учасників табору товариства “Маґурич”напали місцеві жителі

У Польщі у ніч на 29 квітня в селі Стара Гута Підкарпатського воєводства п’яні чоловіки напали на учасників табору товариства “Маґурич”, яке відновлювало цвинтар.

Про це повідомив український тижневик у Польщі “Наше слово“.

Серед учасників табору були голова товаритсва Шимон Моджеєвський та волонтерка, викладачка Ольга Соляр. Вона повідомила, що нападники прибули на старий цвинтар, де розташувався табір, погрожували учасникам.

Нападники “Wyp…ać na Ukrainę” (“Забирайтесь в Україну”), звинувачували учасників табору у відновлюванні могил УПА. На виклик приїхала поліція. Затримано 5 осіб, усі були нетверезі.

Раніше товариство запрошувало допомогти у відновленні цвинтаря у Старій Гуті. Роботи проводяться від 28 квітня і закінчаться 6 травня. За чотири попередні роки на кладовищі реставровано більше 170 хрестів, залишилось відновити 50.

Товариство “Маґурич” вже понад тридцять років відновлює українські пам’ятники, придорожні хрести та каплички у Польщі і Україні. Вони займалися реставраційними роботами не лише на українських, а й на польських, єврейських та німецьких кладовищах у чотирьох країнах. Проте в основному робота зосередилася на цвинтарях південної-східної Польщі: на Бойківщині, Лемківщині та Розточчі. За їхніми підрахунками, відремонтовано більше 2 тис. нагробків на близько 140 цвинтарях.

У Польщі в 2017 році зафіксовано 39 нападів на українців через “національну нетерпимість”.