СКМ Ахметова програла апеляцію в суді Лондона у справі «Укртелекому» на $ 760 мільйонів

Високий суд Лондона відхилив заяву компанії SCM Financial Overseas Limited з групи СКМ Ріната Ахметова про направлення на новий розгляд до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA) справи щодо продажу “Укртелекому”, в якому арбітражем LCIA раніше було винесено рішення на користь Raga Establishment.

Про це повідомили в прес-службі СКМ, передає Інтерфакс-Україна.

“Заява була подана з процесуальних підстав, і сьогоднішнє рішення ніяк не позначиться на законності розглянутих на даний момент претензій СКМ проти Raga. У поточному рішенні вказується, що Арбітражний суд (LCIA) все ж не врахував “потенційно дуже важливі докази”, в результаті розгляду яких результат справи і рішення арбітражу могли б бути іншими”, – йдеться в заяві.

СКМ пояснює, що оскарження арбітражного рішення у Високому суді Лондона було засновано на тому, що LCIA повинен був відкласти його винесення до завершення судових розглядів про приватизацію “Укртелекому” в Україні. Це дало б можливість врахувати і розглянути всі істотні факти по даній справі.

“Ми розчаровані сьогоднішнім рішенням Високого суду, і, тим не менш, це жодним чином не означає, що арбітраж LCIA прийшов до правильного висновку в своєму рішенні проти СКМ. Як зазначив суддя, сьогоднішнє рішення зводиться виключно до процесуального питання”, – наводиться в заяві коментар директора з міжнародних відносин та зв’язків з інвесторами CКM Джока Мендози-Вілсона.

За словами топ-менеджера, при оцінці рішення LCIA по суті Високий суд Лондона зробив висновок, що дії Арбітражного суду стали причиною “істотної несправедливості” по відношенню до СКМ в зв’язку з тим, що рішення арбітрів могло бути зовсім іншим, якби вони відклали прийняття рішення до завершення судового провадження в українських судах.

“Що особливо важливо, суддя відхилив неправдиву заяву Raga про те, що існує ризик будь-якого “виведення” активів з боку групи СКМ”, – підкреслив Мендоза-Вілсон.

У заяві СКМ також зазначається, що існуючий спір не робить якого-небудь впливу на звичайну бізнес-діяльність групи СКМ і її активів.

Як повідомлялося, 26 червня 2017 року суд Лондона зобов’язав СКМ доплатити $ 760 млн за купівлю “Укртелекому” і відхилив зустрічні претензії компанії Ріната Ахметова про розірвання договору про покупку телеком-оператора. СКМ подала апеляцію на рішення лондонського суду.

Згідно доводів СКМ, переговори почалися на вимогу екс-президента України Віктора Януковича. За версією відповідача, в ході початкових переговорів по потенційній купівлі “Укртелекому” вважалося, що міноритарним акціонером телеком-оператора з часткою 25% був колишній глава СБУ Валерій Хорошковський. А Сергій Арбузов, який виступав довіреною особою Януковича в переговорах, повідомляв, що контрольний пакет оператора знаходиться у Дмитра Фірташа. Згідно доводам СКМ, Хорошковський пізніше продав свої акції власнику групи DF.

Raga зі свого боку заявила в суді, що власником акцій, в тому числі і на момент переговорів з СКМ, був банкір Денис Горбуненко, який купив компанію у Хорошковського і зараз формально нею володіє. Фірташ, за версією Raga, не був власником, а лише кредитором EPIC.

СКМ в суд також заявляла, що змогла провести аудит “Укртелекому” тільки після покупки, в 2013 році. Він виявив, що ЕСУ не виконувала своїх інвестзобов’язань перед державою, про які компанії Ахметова нібито було невідомо.

При цьому на стороні Raga аргументи СКМ спростовував заступник голови наглядової ради DF Group Роберт Шетлер-Джонс, за словами якого СКМ була поінформована про ситуацію в “Укртелекомі” перед покупкою.

27 грудня 2017 року Окружний суд Нікосії ухвалив рішення “заморозити” активи Ріната Ахметова і дев’яти компаній на суму $ 820,5 млн у позовом компанії Raga про покупку “Укртелекому”.

5 січня суд в Нідерландах також видав попередній наказ про заморажуванн голландских компаній бізнес-групи СКМ Ахметова у справі “Укртелекому”.

При цьому на початку грудня Київський апеляційний господарський суд Києва підтвердив рішення суду першої інстанції, прийняте за позовом Фонду держмайна, про розірвання укладеного в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договору купівлі-продажу 92,791% “Укртелекому” і повернення компанії державі.