Гендиректор Air France піде у відставку через розбіжності з колегами по зарплатах

Генеральний директор франко-голландської авіакомпанії Air France Жан-Марк Жанайяк піде у відставку через розбіжності з колегами щодо зарплат, повідомляє AFP.

Співробітники Air France вже кілька місяців вимагають підвищення заробітної плати. Вони влаштовують страйки, які призводять до скасувань рейсів. Профспілки вимагають від керівництва підняти зарплати на 6%, проте в компанії погоджувалися збільшити платню лише на 1%.

У квітні керівництво компанії запропонувало новий план по збільшенню оплати праці – на 7% в чотирирічний термін. Цей план винесли на голосування співробітників, де він був відкинутий. Проти висловилися 55,4% тих, хто проголосував.

«Я визнаю всі серйозні наслідки даного голосування і найближчим часом подам заяву про відставку Раді керуючих Air France і Air France / KLM», – повідомив Жанайяк.

«Навіть поза проблемами щодо підвищення зарплати даний вотум вказує на неблагополучну ситуацію, існуючу в компанії», – зазначив він. Жанайяк сподівається, що його відставка «дасть імпульс для перетворень і поліпшення ситуації».

Жанейяк займав пост президента і генерального директора Air France з липня 2016 р