ФІФА оштрафувала РФС за расистські вигуки вболівальників

Міжнародна федерація футбольних асоціацій (ФІФА) оштрафувала Російський футбольний союз (РФС) за поведінку російських уболівальників на товариському матчі Росія – Франція у Санкт-Петербурзі в березні 2018 року.

РФС має виплатити 30 тисяч швейцарських франків (приблизно 30 тисяч доларів), повідомляє прес-служба ФІФА у вівторок, 8 травня.

За підсумками ретельного розслідування, що включає вивчення відеозаписів і аналіз всіх обставин, Дисциплінарний комітет ФІФА прийшов до висновку, що РФС порушив 58-ту статтю Дисциплінарного кодексу міжнародної федерації, допустивши дискримінуючі кричалки вболівальників.

Додамо, що ФІФА керується принципом “нульової терпимості” щодо дискримінації і бореться з нею різними способами, відзначається в заяві. Зокрема, з 2015 року діє “Антидискримінаційна система моніторингу”, в рамках якої проводилося і буде вестися спостереження за всіма іграми чемпіонату світу, Кубку конфедерацій в 2017 році і ЧС-2018. Організація закликала вболівальників приходити на стадіони з настроєм на “єдність, мир і дружбу”.

Результат пошуку зображень за запитом "франция россия погба футбол"

27 березня у час товариського матчу Росія – Франція у Санкт-Петербурзі з боку деяких російських уболівальників піддалися образам Поль Погба, Усман Дембеле і інші темношкірі гравці французької збірної. “Расизму немає місця на футбольному полі”, – заявила пізніше міністр спорту Франції Лора Флессель.