Постпред США при ООН закликала Сенат затвердити кандидата Трампа на пост глави ЦРУ

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі у вівторок закликала Сенат Конгресу затвердити на посаді директора ЦРУ Джину Хеспел, незважаючи на її причетність до тортур підозрюваних в тероризмі.

У письмовій заяві дипломат назвала запропонованого президентом США Дональдом Трампом кандидата “відмінним вибором” на пост глави розвідувального бюро.

“Джина Хеспел – відмінний вибір на пост директора ЦРУ. Ви не знайдете когось більш розумного, більш підготовленого або більш здатного забезпечити національну безпеку Америки. Я закликаю Сенат затвердити Джину Хеспел”, – йдеться в письмовій заяві Хейлі, поширеному американським постпредством.

Трамп 13 березня оголосив про рішення відправити у відставку держсекретаря Рекса Тіллерсона і призначити главою зовнішньополітичного відомства директора управління Майкла Помпео. Одночасно він вказав, що Помпео змінить Джина Хеспел.

Відразу після цього газета The New York Times повідомила, що Хеспел в 2002 році наглядала в таємну в’язницю ЦРУ в Таїланді за тортурами підозрюваних в тероризмі Абу Зубайда і Абдеррахіма ан-Наширі. Причому Абу Зубайда протягом місяця 83 рази катували, що імітує утоплення, а також неодноразово били головою об стіну. Відеозаписи цих допитів зберігалися в сейфі в резидентурі ЦРУ в Таїланді аж до 2005 року. Хеспел на той час вже перевели до центрального апарату разведведомств в Ленглі, і, як підкреслила The New York Times, її підпис стояв на розпорядженні про знищення всіх відеозаписів тортур.

Протягом дня Хеспел виступить на слуханнях в Спецкомітету Сенату Конгресу США з розвідки. За даними агентства Reuters, в своїй промові вона має намір заявити, що не збирається відновлювати програму утримання під вартою і допитів осіб, підозрюваних в причетності до тероризму, яка була введена після терактів 11 вересня 2001 року.