Китай на торгових переговорах з США може запропонувати збільшити імпорт

КНР на майбутніх у Вашингтоні переговорах з питань торгівлі, за даними газети The Wall Street Journal, ймовірно, запропонує США збільшити імпорт американських товарів з тим, щоб уникнути торговельної війни.

Як вважають експерти газети, віце-прем’єр Держради КНР Лю Хе, як очікується, представить конкретні пропозиції щодо скорочення дисбалансу в торгівлі з США. Точні терміни візиту китайської делегації не названі.

У 2017 році дефіцит США в торгівлі з Китаєм склав $ 375 млрд, і торгові суперечності стають все більш значними. У зв’язку з цим наголошується, що з січня нинішнього року, коли США вперше пригрозили Китаю ввести підвищені тарифи на китайські товари, американські експортери почали стикатися з проблемами при доступі на китайський ринок: на митниці затримували партії американських автомашин, щодо партій свинини застосовувалися жорсткі заходи інспекції, а по відношенню до соєвих бобів та іншої сільгосппродукції – загрози підвищення тарифів.

В ході проведеного в Пекіні раунду переговорів, нагадала газета, США домагалися від КНР припинення субсидування високотехнологічного сектора економіки, що китайська сторона визнала неприйнятним, а Пекін, зі свого боку, вимагав, щоб США послабили контроль за китайськими інвестиціями, що, за даними The Wall Street Journal, Вашингтон вважає неможливим.

Адміністрація президента США Дональда Трампа 3 квітня оприлюднила список продукції, що імпортується з Китаю, щодо якої міністерство торгівлі Сполучених Штатів має намір ввести додаткові 25% -го мита. У відповідь Держрада КНР опублікував перелік американських товарів, на які можуть бути встановлені аналогічні збори. Вступ в силу відповідних заходів безпосередньо залежить від того, чи будуть США діяти відповідно до оголошеними намірами.