В Україні подорожчала оренда сільгоспземель

Територіальні органи Держгеокадастру за 4 місяці 2018 року на земельних торгах реалізували 639 прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Загальна площа переданих в оренду ділянок становить 14,5 тис. га.

Про це повідомляє Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

«Стартова річна орендна плата за користування земельними ділянками була визначена на рівні 8,29% від нормативної грошової оцінки земель або близько 18,8 млн грн. За результатами земельних торгів розмір орендної плати в середньому по Україні вдалося підвищити до 19,28% від нормативної грошової оцінки, що дозволить додатково наповнити місцеві бюджети на 43,9 млн грн», – йдеться в повідомленні профільної служби.

У Держгеокадастрі зазначили, що поточні показники значно перевищують результати першого півріччя 2017 року в частині кількості реалізованих лотів і середньої орендної ставки.

У першому півріччі 2017 року стартовий розмір річної орендної плати за продані на торгах земельні ділянки становив в середньому 7,26% від нормативної грошової оцінки, за результатами торгів – 12,1%. Було реалізовано 614 прав оренди.

Найбільш активно земельні аукціони проводилися в Тернопільській, Сумській і Чернігівській областях.