Прем’єр Грузії закликав учасників акцій протесту в Тбілісі до спокою

Прем’єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі в неділю ввечері в прямому ефірі місцевих телеканалів закликав учасників акцій протесту до спокою.

“Для влади і жителів Грузії категорично неприйнятно якесь протистояння в країні і поділ суспільства. Правоохоронні органи вживають усіх заходів для забезпечення правопорядку і забезпечення права на свободу проведення мітингів”, – заявив прем’єр. Він зазначив, що “зараз для Грузії головне – зберегти спокій, не допустити ненависті людей один до одного через різні погляди”. “У влади Грузії буде сувора позиція по відношенню до наркореалізаторів і гуманна позиція по відношенню до споживачів наркотиків”, – сказав Квірікашвілі.

Дві багатолюдні акції протесту проходять на проспекті Руставелі в центрі грузинської столиці. Учасники акції, організованої громадським рухом “Білий шум”, звинувачують поліцію в перевищенні повноважень при проведенні в ніч на суботу антинаркотичного рейду в двох нічних клубах Тбілісі і вимагають відставки глави МВС Грузії Георгія Гахар і прем’єр-міністра Георгія Квірікашвілі. У мітингу беруть участь близько 1,5 тис. чоловік.

Представники іншої акції висловили незгоду з діями учасників руху “Білий шум”, заявивши, що виступають проти пропаганди наркотиків. Ця акція зібрала до своїх лав близько тисячі чоловік. МВС Грузії прийняв у неділю ввечері додаткові заходи безпеки в місці проведення двох акцій, щоб не допустити зіткнень між їх учасниками. Пряму трансляцію з місця подій ведуть телекомпанії “IMEDI” і “Rustavi 2”.

Голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе в суботу ввечері назвав “правомірними” дії поліції по затриманню наркоторговців. Він сказав, що “в ході спецоперації ніхто не постраждав”, а поліція “діяла коректно”. На питання журналіста, чи мало місце перевищення повноважень з боку правоохоронців, він зазначив, що “питання пропорційності дій співробітників поліції необхідно ретельно вивчити, тільки потім можна зробити більш конкретну оцінку”.

У МВС Грузії заявили, що під час спецоперації 12 травня були затримані вісім осіб за звинуваченням в торгівлі наркотиками. В останні три місяці співробітники МВС вели оперативно-слідчі заходи в нічних клубах Тбілісі, в них були проведені контрольні закупи наркотиків. Міністерство відзначило, що “в результаті проведених заходів виявлено вісім наркоторговців, які систематично здійснювали продаж наркотиків в нічних клубах Bassiani (“Бассіані”) і Gallery (“Галерея”).

Мітинг протесту проти дій поліції в нічних клубах міста почався в суботу. За різними даними, в акції брали участь від двох до чотирьох тисяч чоловік. Вночі акція не проводилася, а в неділю в другій половині “Білий шум” відновив мітинг.