Аббас оголосив триденний траур за загиблими палестинцями

Президент Палестини Махмуд Аббас оголосив у понеділок триденний траур за палестинцями, які загинули у протистоянні з ізраїльськими військовослужбовцями.

Про це він заявив в Рамаллі в телезверненні до нації, передає телеканал Sky News Arabia.

За останніми даними палестинського міністерства охорони здоров’я в блокованому секторі, жертвами зіткнень на кордоні сектора Газа в понеділок стали 52 палестинця, понад 2 тис. постраждали.

Як повідомлялось раніше, жертвами зіткнень з ізраїльськими військовослужбовцями на кордоні сектора Газа в понеділок стали 50 палестинців, понад дві тисячі постраждали.

Акції протесту поновилися вранці в понеділок у зв’язку з церемонією відкриття посольства США в Ізраїлі в Єрусалимі відповідно до рішення президента Дональда Трампа від 6 грудня минулого року.

Спалахнувші в понеділок заворушення вже стали найзапеклішими з кінця березня. Згідно з інформацією, в окремих місцях мешканці анклаву спробували зруйнувати загороджувальний паркан і прорватися на територію єврейської держави. Протестуючі палять покришки, закидають солдатів камінням і запускають палаючих повітряних зміїв для підпалів на території єврейської держави, а також повітряні кулі з палестинськими прапорами.

Військовослужбовці у відповідь застосовують проти демонстрантів сльозогінний газ, водомети і ведуть вогонь на поразку при спробах прорватися в Ізраїль. Крім того, за даними палестинських ЗМІ, солдати також використовують безпілотники, з яких скидають гранати з газом і запальні бомби. Стверджується, що кілька таких безпілотників збиті маніфестантами.