5090 кандидатів на 219 посад у центральному апараті Державного бюро розслідувань

Кандидати, яких допущено до конкурсу на зайняття посад у центральному апараті Державного бюро розслідувань, подали 5090 пакетів документів на 219 посад.

Як йдеться в повідомленні прес-служби ДБР, усього 1907 кандидатів подали документи для участі в конкурсі на зайняття посад у центральному апараті ДБР.
За невідповідність вимогам, встановленим для учасників конкурсного відбору, комісія відмовила 286 кандидатам.
Кандидати, які отримали відмову, до 17 травня включно можуть оскаржити це рішення.
Наступний етап конкурсу – кваліфікаційний іспит: тестування на знання законодавства та виконання практичного завдання. Дату тестування буде повідомлено додатково.
У прес-службі нагадали, що в ДБР тривають конкурси на зайняття 701 посади: 27 – керівних посад (проводить зовнішня конкурсна комісія); 219 посад у центральному апараті ДБР та 455 – у семи територіальних управліннях.
Верховна Рада ухвалила закон про Державне бюро розслідувань 12 листопада 2015 року.
На ДБР покладаються обов`язки з розслідування злочинів, які зараз підслідні прокуратурі, а саме – злочинів, вчинених вищими посадовими особами, державними службовцями, суддями і працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесено до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро та військових злочинів.
20 листопада 2017 року набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України, згідно з яким до підслідності ДБР належать злочини, вчинені колишніми президентами, вищими державними чиновниками, членами Центральної виборчої комісії, депутатами Верховної Ради, керівництвом ГПУ, головою Національного банку, суддями та правоохоронцями, детективами НАБУ і прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, військовими.
22 листопада президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором ДБР.
1 грудня Труба заявив, що ДБР може розпочати роботу через 6-8 місяців.