У НАТО розробляють нову систему виявлення вибухових речовин та зброї у громадському транспорті

У НАТО заявляють про розробку за участю України нової системи виявлення вибухових речовин і вогнепальної зброї у громадському транспорті.

Про це повідомляється на сайті Альянсу.

Нова ініціатива започаткована відповідно до програми ”Наука заради миру та безпеки” та стосується розвитку та випробування системи виявлення вибухових речовин та вогнепальної зброї у громадському транспорті.

Перший проект у цій ініціативі об`єднав експертів із Франції, України та Південної Кореї. Від України участь бере Інститут радіофізики та електроніки імені О. Я. Усикова НАН України. Мета проекту – розробка системи отримання даних на основі мікрохвиль.

”Вона буде здатною виявляти вибухові речовини і приховану зброю в режимі реального часу та допоможе убезпечити таку публічну інфраструктуру як аеропорти, метро та залізничні вокзали”, – йдеться у повідомленні.

Це проект співфінансується Альянсом та Генеральним секретаріатом з оборони та національної безпеки Франції. Система буде готовою для демонстрації з 2020 року.
”Ініціатива засновується на попередніх зусиллях НАТО з виявлення вибухових речовин і є частиною посиленої ролі НАТО у міжнародній боротьбі з тероризмом”, – сказано в повідомленні.