У ЄС засудили відкриття Росією мосту через Керченську протоку

Європейський Союз засудив відкриття Росією автомобільної частини мосту через Керченську протоку.

Про це йдеться у відповідній заяві Європейської служби зовнішньої дії.

“Російська Федерація побудувала Керченський міст до Кримського півострову без згоди України. Це є ще одним порушенням суверенітету і територіальної цілісності України Росією. Міст обмежує прохід суден через Керченську протоку в українські порти Азовського моря. Європейський Союз і надалі засуджує незаконну анексію Криму і Севастополя Росією і не визнає цього порушення міжнародного права”, – йдеться у повідомленні.

15 травня президент Росії Володимир Путін відкрив автомобільну частину мосту через Керченську протоку, що з’єднує анексований Крим і Краснодарський край РФ. Автомобільний рух мостом планують відкрити вранці 16 травня. В українському МЗС повідомили, що Україна буде працювати над розширенням національних і міжнародних санкцій стосовно фізичних та юридичних осіб, причетних до незаконного будівництва мостового переходу через Керченську протоку.

Зазначимо, українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво мосту в 2014 році – після анексії Криму. Незважаючи на це, роботи зі зведення мосту почали в травні 2015 року.