Спостерігачі ОБСЄ призупинили діяльність в районі Донецької фільтрувальної станції через обстріл зі стрілецької зброї

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі призупинили діяльність зі сприяння забезпеченню доступу співробітників КП «Компанія «Вода Донбасу» до Донецької фільтрувальної станції через обстріл зі стрілецької зброї. 

Про це йдеться в оперативному звіті місії.
15 травня о 9.30 патруль місії, що складався з шести осіб на двох броньованих автомобілях, перебував на автошляху Н20 приблизно за 1,6 км на південний схід від Кам’янки (підконтрольна Україні, 20 км на північ від Донецька), орієнтовно за 1 км на захід від лінії зіткнення.
Спостерігачі здійснювали моніторинг безпекової ситуації та сприяли забезпеченню доступу співробітників компанії «Вода Донбасу» до Донецької фільтрувальної станції для забезпечення її функціонування.
”О 9.34, стоячи поруч з автомобілями, троє спостерігачів почули звук пролітаючої на відстані від 20 см до 1 м кулі над їхніми головами. За оцінкою, це був вогонь зі стрілецької зброї з південно-південного сходу на невстановленій відстані від позиції патруля СММ. Інцидент стався в районі, на який поширюються гарантії безпеки, надані у прямій формі Збройними силами України та збройними формуваннями”, – сказано у звіті.
”Патруль СММ благополучно залишив цей район одразу ж після інциденту, внаслідок якого місія призупинила діяльність в районі Донецької фільтрувальної станції. Водночас процес сприяння забезпеченню доступу співробітників КП «Компанія «Вода Донбасу» до ДФС не було завершено”, – заявили спостерігачі.