САП відкрила кримінальне провадження за фактом дій Антикорупційного бюро у справі Онищенка

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявляють про відкриття кримінального провадження за фактом дій представників Національного антикорупційного бюро України у справі народного депутата України Олександра Онищенка.

Про це повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У САП зазначили, що ряд ЗМІ опублікували відеозапис спілкування за допомогою електронних засобів зв’язку між Онищенком та співробітниками НАБУ щодо укладення угоди у кримінальному провадженні, а Бюро, у свою чергу, заявило про правові підстави такого спілкування.

У цьому зв’язку у САП закликали НАБУ «не вводити громадськість в оману шляхом поширення інформації, яка не відповідає дійсності, та припинити «жонглювання» нарізками відеозаписів».

У САП наголошують, що угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою виключно прокурора або підозрюваного/обвинуваченого, а відповідне доручення детективам не надавалось. Крім того, зазначили у відомстві, керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Калужинський А., які вів вказані перемовини, не є детективом у жодному з кримінальних проваджень щодо Онищенка.

«Інформації щодо проведення опитувань Онищенка О. в режимі відеоконференції щодо укладення угоди про визнання винуватості до САП від НАБ України не надходило», – йдеться у повідомленні.

В Антикорупційній прокуратурі додали, що опитування Онищенка, у якому брав участь керівник відділу САП, стосувалось зовсім іншого кримінального провадження, розпочатого за публічними заявами Онищенка. Прокурор, який брав у цьому участь, не є прокурором у кримінальному провадженні за підозрою Онищенка та відповідно не міг обговорювати питання укладення угоди у кримінальному провадженні.

«Інформація про проведення інших «перемовин» з підозрюваним Онищенком О. була прихована детективами від процесуальних керівників, тому посилання прес-служби НАБУ на поінформованість САП та її керівника не відповідає дійсності», – наголошується у повідомленні.

При цьому у САП зауважили, що після отримання інформації про «таємні переговори керівництва та детективів НАБУ з Онищенком (інтерв’ю Онищенка інтернет-виданню «Українська правда» від 14 грудня 2017 року), на питання керівника САП про озвучені факти, керівництво НАБУ все заперечувало, посилаючись на неправдивість заяв підозрюваного Онищенка».

«Підозрюваний Онищенко О. чи його адвокати не звертались до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з ініціативою про укладення угоди про визнання винуватості, а вказане питання прокурорами САП із підозрюваним чи його захисниками взагалі не обговорювалось у будь-якому з форматів», – підкреслили в антикорупційному відомстві.

Більше того, додали в САП, роль організатора злочинної організації та участь у вчиненні особливо тяжких злочинів, що інкримінуються Онищенку в рамках висунутої підозри, не дозволяють «стверджувати про можливість укладення угоди про визнання винуватості».

Враховуючи, що в опублікованих відеозаписах переговорів, ймовірно, керівника Головного підрозділу детективів НАБУ та інших детективів з підозрюваним Онищенком йдеться про конкретні умови укладення угоди та фактичне підтвердження факту «конфіденційного» спілкування без відома прокурорів, 14 травня відомості про вказані події внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження. Досудове слідство доручено Головному слідчому управлінню Національної поліції України.