ГПУ оскаржила в суді видачу ліцензій на розробку родовищ літію і нафти

Генеральна прокуратура України у судовому порядку оскаржила видачу Державною службою геології та надр України (Держгеонадра) ліцензій на розробку родовищ літію і нафти в Донецькій і Полтавській областях.

Про це повідомив генпрокурор Юрій Луценко.

Так, Юрій Луценко розповів, що одним з ключових моментів деолігархізації є боротьба з тіньовими аукціонами на природні ресурси.

“Після Майдану на аукціонах було видано 43 спецдозволи на ресурси. Без аукціонів – 679! Олігархи скуповували і скуповують українські природні ресурси”, – зазначив генпрокурор.

“Останні скандали стосувалися видачі ліцензій на розробку родовищ літію і нафти. Літію – в Донецькій і нафти – в Полтавській області. Прокуратура цього тижня (минулого, – ред.) подала в суд на розрив цих рішень Держгеонадр, незалежно від прізвищ, які стоять за цими рішеннями”, – додав Луценко.

Разом з тим, на думку генпрокурора, “бити по хвостах – не кращий метод”.

Луценко вважає, що уряд зобов’язаний забезпечити стовідсотково відкриті конкурсні аукціони на будь-які природні ресурси.

Також, за його словами, необхідно опублікувати відкритий реєстр усіх виданих раніше ліцензій, доручити його перевірити і надалі діяти в рамках відкритих конкурсних процедур.

Раніше повідомлялося про те, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до ГПУ з проханням перевірити інформацію, опубліковану в ЗМІ про те, що родовища літію були видані наближеним до влади особам без будь-яких конкурсів.

Зазначимо, що в розслідуванні для програми “Наші гроші” повідомлялося, що пов’язана з оточенням нардепа Ігоря Кононенка і міністра енергетики Ігоря Насалика компанія “Петро-Консалтінг” нібито поза конкурсом отримала спеціальний дозвіл на розробку 14 млн т літієвої руди. Йдеться про спецдозвіл на розробку родовища в Донецькій області, який компанія отримала в 2018 році.

Директором “Петро-Консалтінгу” згідно з повідомленням є син радника міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Ігнащенка Тарас Ігнащенко. Володимир Ігнащенко є сусідом Ігоря Кононенко, а також помічником депутата Анатолія Матвієнка.