Порошенко відкликав закон щодо позбавлення громадянства за участь у “виборах” в Криму

Відповідний документ передбачав внесення змін до закону “Про громадянство України”.

Президент Петро Порошенко в середу, 16 травня, відкликав законопроект № 8297 про внесення змін до закону “Про громадянство України” щодо удосконалення окремих положень, який передбачає позбавлення українського громадянства за участь у незаконних виборах президента РФ в окупованому Криму. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Нагадаємо, 19 квітня президент Петро Порошенко запропонував проект закону, який дозволяє припиняти громадянство України жителів анексованого Росією Криму, які беруть участь у російських виборах. Про це йдеться в законопроекті №8297, внесеному до парламенту в статусі невідкладного.

Згідно з пропонованими змінами, отримання російського громадянства жителями Криму в результаті протиправних дій окупаційної адміністрації (російських державних органів і підконтрольних самопроголошених органів, узурпували владу) не буде вважатися добровільним.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що законопроект про позбавлення громадянства жителів анексованого РФ Криму, які беруть участь у російських виборах, необхідно доопрацювати.