В Удмуртії почали вибухати снаряди на колишньому артскладі

У Росії через займання сухої трави почали вибухати снаряди поблизу селища Пугачово (Удмуртія), де в 2011 році внаслідок пожежі вибухнув артилерійський арсенал.

Про це повідомляє “Інтерфакс” з посиланням на інформацію місцевої влади та рятувальників.

Інцидент стався за півтора кілометра від житлового селища. При цьому, за словами глави муніципального освіти Едуарда Султанова, евакуація мешканців не потрібна. “Все під контролем, загрози життю населення немає ніякої”, – сказав Султанов.

У місцевому управлінні МНС РФ додали, що вибухають окремі снаряди, хімічно небезпечних речовин вони не містять. “Закрита територія, населення там немає, діючих організацій теж немає, пожежно-рятувальні підрозділи працюють”, – додали в прес-службі.

Відзначимо, що в ніч на 3 червня 2011 року на 102-му артилерійському арсеналі в Удмуртії виникла пожежа, що супроводжувалася вибухами снарядів. Загинув один військовослужбовець, постраждало 100 осіб. З прилеглих селищ було евакуйовано понад 28 тис. осіб, вибухи пошкодили понад 3 тис. будинків у 32 населених пунктах. Основною причиною НП фахівці назвали недотримання вимог вибухопожежобезпеки при роботах з боєприпасами.

На початку травня 2015 року снаряди, що розлетілися чотири роки тому, здетонували через займання трави. Тоді місцева влада заявила, що територія поблизу колишнього артилерійського арсеналу ще не повністю очищена.