ФСБ Росії заявила про арешт українського судна ”ЯМК-0041”

У ФСБ РФ заявили про арешт українського риболовецького судна ”ЯМК-0041”, проти капітана порушено кримінальну справу.

Про це  повідомили в прес-службі ФСБ Росії.
”На цей момент проти капітана судна громадянина України Новицького В.В. за фактом незаконного вилову водних біологічних ресурсів порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 256 Кримінального кодексу Російської Федерації (незаконний видобуток (вилов) водних біологічних ресурсів, вчинений особою з використанням свого службового становища). На судно ”ЯМК-0041” накладено арешт”, – йдеться в повідомленні.
Як заявили у ФСБ, ”в результаті здійснюваних заходів щодо членів суднової команди затриманого 4 травня риболовецького судна ”ЯМК-0041” встановлено, що українськими моряками напередодні затримання у виключній економічній зоні РФ були розставлені ставкові сітки для вилову камбали-калкан, вилов якої з середини квітня до середини червня ц.р. в акваторії Чорного моря заборонена повсюдно на всій території континентального шельфу.

Своєчасно проведені російськими прикордонниками процесуальні дії дали змогу зафіксувати факт незаконного вилову водних біологічних ресурсів.

В результаті тралення і виїмки встановлених українськими браконьєрами сітьових порядків було врятовано і випущено в природне середовище проживання 161 екземпляр камбали-калкан, 4 екземпляри трав`яного краба і 3 чорноморські акули катран.

На жаль, 46 морських свиней, 17 камбал-калкан і два катрани загинули в браконьєрських сітках”.
У ФСБ наголосили, що російські прикордонники ”продовжать нарощувати зусилля у сфері боротьби з незаконним виловом водних біологічних ресурсів, а також інших злочинних проявів в акваторіях Чорного та Азовського морів”.