У Мінську проходить засідання ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі

У Мінську проходить дев`яте в цьому році засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ Білорусі у мікроблозі Twitter.
”У Мінську проходить зустріч Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на сході України”, – сказано в повідомленні.
Як повідомляв УНІАН, за підсумками попереднього засідання у Мінську, яке відбулося 4 травня, прес-секретар екс-президента, представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що українська сторона запропонувала чергову ініціативу для звільнення заручників. Україна знову підтвердила готовність звільнити 23 ув`язнених росіян у відповідь на звільнення українських політв`язнів. Українська делегація наполягає, що на всіх етапах звільнення заручників міжнародні гуманітарні організації мають здійснювати ретельний моніторинг всього процесу звільнення.
Представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що засідання ТКГ зі звільнення заручників закінчилося безрезультатно. За її словами, контрольовані Росією бойовики вимагають передати їм більше 80 злочинців і кажуть, що віддадуть українській стороні не більше 15 громадян.
Також українська сторона у Мінську заявила про загострення ситуації на Донбасі через обстріли бойовиків. Українська делегація наголосила, що розведення сил і засобів у Станиці Луганській може статися в разі дотримання семиденного режиму припинення вогню контрольованими Росією бойовиками.
Під час засідання РФ відмовилася надати гарантії безпеки для ремонту Донецької фільтрувальної станції.