Саудівська Аравія ввела санкції щодо осіб та організацій, пов’язаних з “Хезболлах”

Саудівська Аравія слідом за США ввела в середу санкції щодо членів керівництва ліванської шиїтської партії “Хезболлах” і пов’язаних з нею осіб та організацій.

Про це повідомило Саудівське агентство друку.

За даними агентства, в терористичний список увійшли крім лідера “Хезболлах” Хасана Насруллі ще чотири високопоставлених функціонера партії: Наїм Касем, Мухаммед Язбек, Хусейн і Ібрагім Халіль Амін ас-Саїд. Також в “чорний реєстр” увійшли п’ять осіб, пов’язаних, за твердженням Ер-Ріяда, з фінансуванням угруповання і чотири компанії. Їх власність і активи будуть конфісковані, а рахунки заморожені.

Як заявили в Саудівській Аравії, каральні заходи приймалися в партнерстві з США та державами – членами центру по боротьбі з фінансуванням тероризму: Бахрейном, Кувейтом, Оманом, Катаром і ОАЕ. В королівстві підкреслили, що “продовжать разом зі своїми партнерами в рамках центру з протидії фінансування тероризму працювати для припинення дестабілізуючого впливу “Хезболлах” і Ірану в регіоні”.

Раніше мінфін США опублікував санкційний список стосовно політичного керівництва “Хезболлах”.

“Хезболлах” – шиїтський ісламістський рух, що базується в Лівані. В останні роки його бійці б’ються в Сирії на боці урядових військ. Рух визнано терористичною організацією в Ізраїлі, США та Євросоюзі, а також членами Ради співробітництва арабських держав Перської затоки. Щодо “Хезболлах” діють американські санкції.