Мей стане першим британським прем’єром, який відвідає Західні Балкани за майже 20 років

Тереза Мей стане першим британським прем’єр-міністром, який відвідає Західні Балкани за майже 20 років.

Про це йдеться в повідомленні, поширеному в середу канцелярією глави британського уряду у зв’язку з її сьогоднішнім візитом в Македонію.

“Прем’єр-міністр почне день в Софії на саміті ЄС – Західні Балкани, де вона знову заявить про бажання Великобританії працювати з європейськими союзниками для того, щоб домагатися більше стабільності, безпеки і добробуту в регіоні”, – зазначили на Даунінг-стріт. Потім вона в той же день відправиться в Македонію, ставши першим британським прем’єр-міністром, нога якого ступить на землю Західних Балкан з того моменту, як Тоні Блер побував тут у 1999 році”, – йдеться в повідомленні канцелярії прем’єра.

“У наступному році ми будемо відзначати 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Македонією і Великобританією, і зв’язки між нашими країнами міцні як ніколи”, – наводяться в комюніке слова Терези Мей. “Я з нетерпінням чекаю, щоб прем’єр-міністр Македонії Зоран Заев та інші політикщи розповіли мені про прогрес, який країна робить на шляху до більш прогресивної, благополучної і демократичної Македонії”, – додала глава британського кабміну.

Саміт ЄС – Західні Балкани пройде в Софії 17 травня за участю глав держав і урядів ЄС та країн регіону. Він стане центральною подією болгарського головування в Раді ЄС. А 10 липня в Лондоні відбудеться саміт Західних Балкан, акцент в якому буде зроблений на посиленні взаємодії у питаннях забезпечення регіональної безпеки, підвищенні економічної стабільності та зміцнення політичної співпраці. Саміт у британській столиці стане п’ятим за рахунком, який проводиться в рамках “Берлінського процесу”, запущеного канцлером ФРН Ангелою Меркель в 2014 році.