У Херсоні суд об 11.30 розпочне розгляд справи про арешт керівника РІА ”Новости Україна”

Херсонський міський суд об 11.30 розпочне розгляд клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу керівнику РІА «Новости Україна» Кирилу Вишинському.

Про це прес-секретар генерального прокурора Лариса Сарган повідомила на своїй сторінці у Facebook.

”Клопотання щодо обрання запобіжного заходу підозрюваному у вчиненні державної зради керівнику ”РІА новини Україна” К.Вишинському розглядатиметься Херсонським міським судом сьогодні об 11.30”, – написала Сарган.

Вишинський був затриманий 15 травня о 8:30. Підозру йому вручили 16 травня о 1:15. Адвокат обурюється, що правоохоронці заявили про вручення підозри ще 15 травня. Він обіцяє заявити у суді клопотання про порушення під час слідчих дій.

Зазначимо, керівнику української редакції «РИА Новости» закидають те, що його редакція публікувала матеріали, що виправдовували анексію Криму Російською Федерацією. За даними СБУ, за це він отримав від Росії державну нагороду «За повернення Криму» та медаль ордена «За заслуги перед Вітчизною».

Заступник голови СБУ Віктор Кононенко повідомив, що редакція «РИА Новости» також висвітлювала діяльність самопроголошених «ЛНР» та «ДНР», а  фінансування його діяльності здіснювалось із РФ через Сербію.

Сам керівник інформаційного агентства «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський вважає оголошену йому підозру у державній зраді абсурдною.