Торговий комітет ЄП схвалив 1 млрд євро допомоги для України

Комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі схвалив пропозицію Єврокомісії про четверту програму макрофінансової допомоги Україні.

“Комітет ЄП схвалив пропозицію Єврокомісії про надання фінансового пакету обсягом 1 млрд євро у вигляді позики, щоб допомогти Україні покрити частину своїх зовнішніх фінансових потреб на період 2018-2019 років”, – повідомили в ЄП.

За відповідне рішення проголосувало 28 депутатів, п’ять – “проти”.

Напередодні комітет Європарламенту із закордонних справ, який є дорадчим у цьому питанні, підтримав цю пропозицію, хоч і з поправками, 58 голосами “за”, троє парламентарів проголосували проти. Однак позиція саме комітету з міжнародної торгівлі є вирішальною в цьому питанні, а він внесення поправок не підтримав. Це має пришвидшити ухвалення програми.

Раніше євродепутати наполягали на тому, щоб ЄП, Єврорада і Єврокомісія “виступили зі спільною заявою щодо деяких попередніх умов через певні побоювання щодо темпів реформ і боротьби з корупцією в країні”.

“Інститути підкреслюють, що попередньою умовою надання макрофінансової допомоги є те, що країна-бенефіціар буде поважати ефективні демократичні механізми, в тому числі багатопартійну парламентську систему, і верховенство закону, і гарантує повагу прав людини”, – відзначили в ЄП.

Вони також підкреслили, що подальша макрофінансова допомога “буде обумовлена ​​прогресом у боротьбі з корупцією, включаючи створення спеціалізованого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеційської комісії”.

Єврокомісія і Європейські служби зовнішніх зв’язків, як зазначається, стежитимуть за виконанням попередніх умов протягом усього процесу, будуть публічно оприлюднити результати і, “у разі недотримання умов, Єврокомісії слід тимчасово призупинити або скасувати надання допомоги”.

Нагадаємо, третя програма макрофінансової допомоги Україні завершилася в січні без виплати останнього траншу в 600 мільйонів євро, оскільки Київ не виконав усі погоджені умови.