Андрій Антонищак: закликаю європейські інституції та роботодавців до розробки механізму легітимації процесу зовнішньої трудової міграції

Економічна та політична кризи, анексія Криму та розгортання військових дій на Донбасі збурили хвилю міграції як всередині України, так і за її межами.

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», почесний президент Громадської спілки «Міжнародно-інтеграційний центр» Андрій Антонищак заявив під час свого виступу в Європарламенті.

Політик пояснив, що на відміну від міграції з Близького Сходу і Північної Африки, міграція з України до країн Європи носить маятниковий характер: «це процес поїздок населення за кордон на пошуки кращих умов для заробітку і самореалізації. Обсяги та географія таких міграцій мають тенденцію на зростання».

«Перед керівництвом української держави стоїть завдання щодо запровадження оновленої міграційної політики, яка має бути спрямована на мінімізацію негативних наслідків міграційних процесів», – зазначив Андрій Антонищак.

Крім того, народний депутат наголосив на тому, що одним із основних завдань захисту трудових мігрантів є розширення договірної бази з країнами, в яких чисельність трудових мігрантів – громадян України є найвагомішою.

«Україна має на меті провести заходи щодо активізації виконання двосторонніх міжнародних договірних документів в частині відпрацювання механізму працевлаштування трудових мігрантів в рамках укладених угод та контролю за виконанням положень цих договірних документів», – підкреслив Андрій Антонищак.

За словами політика, сьогодні зовнішня трудова міграція населення України є масштабним, загальнодержавним явищем, яке потребує всебічного вивчення та підтримки європейської спільноти.

«Україна продовжує реформи для успішної євроінтеграції і відкрита для співпраці з провідними фахівцями Європейського Союзу та готова перейняти кращі європейські передові практики забезпечення захисту прав і свобод людини. У зв’язку з цим, закликаю відповідні європейські інституції та європейських роботодавців до налагодження співпраці та відкритого партнерського діалогу в рамках розробки дієвого механізму легітимації процесу зовнішньої трудової міграції», – наголосив Андрій Антонищак.