Для дітей з особливими освітніми потребами відкриються центри допомоги

У кожному районі столиці відкриють інклюзивні центри для надання допомоги дітям віком від 2 до 18 років з особливими освітніми потребами.

За це рішення проголосували 87 з 98 депутатів Київради.
Депутат Київради, доповідач з даного питання Ганна Старостенко повідомила, що створення 10 інклюзивно-ресурсних центрів здійснюватиметься шляхом реорганізації існуючої мережі психолого-медико-педагогічних консультацій.

Керувати центрами будуть директори, які призначатимуться на посаду строком на 3 роки на конкурсній основі.
«На сьогодні створення інклюзивно-ресурсних центрів – це важлива і невід’ємна частина реформування освітньої галузі в рамках концепції «Нової української школи». Київ на сьогодні є лідером у розвитку інклюзивної освіти України.

Так, у цьогорічному навчальному році кількість дітей з особливими потребами у закладах освіти столиці зросла більше ніж на 40% і становить майже 700 дітей», – повідомила Старостенко.
За її словами, інклюзивно-ресурсні центри здійснюватимуть системний супровід дитини з особливими потребами в інклюзивних школі, дитячому садку и професійно-технічному закладі освіти, надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, проводитимуть консультативну та просвітницьку діяльності з батьками.

Також центри будуть вести реєстр дітей, закладів, реабілітаційних установ системи освіти, охорони здоров’я, соціального захисту та громадських об’єднань, які надають різнобічну допомогу дітям з особливими освітніми потребами.
За даними Старостенко, у майбутньому мережу таких центрів у місті планується розширити до 40.