Андрій Антонищак: для реформування митниці необхідно запровадити європейський механізм, коли товар не затримується під час перетину кордону

Про це народний депутат України фракції Партії «Блок Петра Порошенка», почесний президент Громадської спілки «Міжнародно-інтеграційний центр» Андрій Антонищак заявив під час свого виступу в Європарламенті.

За словами депутата, головна проблема митної справи України це адміністративно-структурна організація митних органів, які не мають власної автономії, а організаційно об’єднані з податковими органами.

«Звертаюсь до представників вищих органів та інституцій ЄС та прошу донести до експертів МВФ, що Україна має складне територіальне розташування: кордон з Російською Федерацією 2 295 км, кордон з невизнаною Придністровською республікою. Потрібно пам’ятати, що головне завдання митниці – це економічна безпеки країни. А враховуючи той факт, що ЄС має спільний кордон з Україною то місія українських митних органів полягає у забезпечені економічної безпеки і Європейського Союзу.

Тому ми поважаємо бажання допомогти Україні реформувати митну справу з боку МВФ, але просимо до експертних груп залучати парламентарів із профільного комітету, вітчизняних фахівців з митної справи та враховувати їх пропозиції», – відзначив Антонищак.

Він також звернув увагу на те, що спроби реформувати митну справу України за участі МВФ призвели до виникнення комплексних проблем у роботі української митниці: «В ДФС відсутні офіційні переклади Регламентів ЄС якими затверджено митний кодекс ЄС!!! Без внесення змін до міжнародних нормативів, національних законів, які регулюють зовнішньоекономічну діяльність не можливо спрощувати ведення бізнесу і сприяти в інвестиційному клімату України», – сказав Антонищак.

Він також попросив представників ЄС надати фінансову допомогу для  розвиток ІТ напрямку при реформуванні митниці.

«Необхідно запровадити європейський механізм, коли товар не затримується під час перетину кордону, однак обов’язково здійснює перевірку після митного оформлення.

Крім того, пропонуємо, ввести інститут уповноваженого економічного оператора (чіткі вимоги до статусу оператора і під час введення обов’язковість пост митного аудиту митницею)», – додав Антонищак.