МВФ вимагає від України прийняти закон про Антикорупційний суд

Ухвалення закону про Антикорупційний суд з поправками, які забезпечать його повну відповідність рекомендаціям Венеціанської комісії, є критично важливим для продовження кредитування України з боку Міжнародного валютного фонду.

Про це заявив директор департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні.

«Більше прогресу має бути забезпечено за рядом напрямів перед завершенням четвертого перегляду (програми співпраці і виділення п`ятого траншу – ред.). Це включає енергетичний сектор, фіскальну політику, ухвалення закону, що створює сильний і незалежний антикорупційний суд. Останнє є критично важливим. Необхідні поправки мають бути внесені для забезпечення повної відповідності останньої версії закону зобов`язаннями і рекомендаціям Венеціанської комісії Ради Європи», – сказав він.

Нагадаємо, 1 березня 2018 року Верховна Рада в першому читанні ухвалила проект закону «Про Вищий антикорупційний суд» (№7440), внесений президентом Петром Порошенком.

14 травня голова Верховної Ради Андрій Парубій доручив Комітету ВР з питань правової політики і правосуддя невідкладно підготувати законопроект про Антикорупційний суд для розгляду його наступного пленарного тижня (21-25 травня).

Спікер зазначив, що до законопроекту надійшло майже 2 тис. поправок, і його розгляд може зайняти 2-3 дні.