Хуг зустрівся з командувачем ОС генерал-лейтенантом Наєвим

На прохання першого заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александра Хуга відбулася його позапланова зустріч з командувачем Об’єднаних сил генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим. Зустріч відбулася 17 травня пізно ввечері.
В ході зустрічі Наєв закликав авторитетного дипломата вплинути на російські окупаційні війська та незаконно створені ними військові формування задля припинення вогню по підконтрольній уряду України території, особливо з використанням заборонених Мінськими угодами видів озброєння.
Командувач Об’єднаних сил зазначив, що з початку ООС, а саме, з 1 травня по 16 травня, противник здійснив 930 обстрілів підконтрольної уряду України території, при цьому заборонене Мінськими угодами озброєння застосовував 274 рази.
Наєв акцентував увагу на подію, що сталася 17 травня, коли унаслідок ранкового обстрілу російських окупаційних військ один зі снарядів влучив на подвір’я загальноосвітньої школи у Світлодарську, в якій того часу перебувало близько 380 школярів та 45 осіб персоналу навчального закладу.
Також Наєв представив фотодокази, які підтверджують обстріли противником околиць Авдіївки з реактивних систем залпового вогню БМ-21 “Град”.
Також Наєв поінформував Хуга про те, що завдяки діям одного з військових підрозділів зі складу Об’єднаних сил створено умови для безперешкодного користування жителями населеного пункту Південне (Чигирі), що на околиці Горлівки, всіма соціальними послугами, які надаються урядом України. Наразі заначений населений пункт та його жителі перебувають у безпеці під захистом Об’єднаних сил.
На завершення зустрічі сторони висловили готовність до подальшої співпраці.
17 травня прес-служба СММ ОБСЄ повідомила, що Хуг вирушає ввечері на Донбас через серйозне погіршення безпекової ситуації за останню добу.
Хуг мав провести оцінку безпекової ситуації вздовж лінії зіткнення та її впливу на життя цивільного населення, а також обговорити із залученими сторонами заходи щодо зниження напруженості.