Французькі лікарі провели серію успішних трансплантацій для заміни трахеї

Хірурги паризького госпіталю імені Авіценни здійснили в період з 2009 по 2017 рік велику серію унікальних операцій з трансплантації ділянки аорти замість ураженої важкими захворюваннями трахеї.

Про це повідомило в неділю Agence France-Presse (AFP), підкресливши, що це “світова прем’єра” в хірургії, так як раніше італійським лікарям, застосувати для вирішення даної проблеми інший підхід, в період з 2011 по 2014 рік домогтися успіху не вдалося.

Як повідомляється, операції проводилися на хворих, яким раніше була зроблена трахеотомія – розтин трахеї і встановлення в ній трубки для доступу повітря. Французькі хірурги, видаливши трахею, замість неї трансплантували пацієнтам ділянка аорти, взятий у загиблих людей і збережений в умовах заморозки до мінус 80 градусів. Для підтримки аорти в розширеному стані була проведена установка всередині неї стента.

При цьому застосовувався метод так званої тканинної інженерії, який повністю виправдав себе. На імплантатах через деякий час з’явився епітелій – шар клітин, що вистилають їх поверхню. Надалі аорта поступово модифікувалася в трахею. Стент у пацієнтів був після цього видалено.

Доповідь про застосованого методу з реконструкції трахеї групою фахівців під керівництвом професора Емманюель Мартіно був представлений в неділю на конгресі Американської медичної асоціації в Сан-Дієго. Статтю про це досягненні французькі хірурги також опублікували в спеціалізованому журналі цієї асоціації – JAMA (Journal of the American Medical Association). Раніше жодних даних про це не поширювалося, так як лікарі хотіли дочекатися завершення періоду експерименту.

“Створювані таким чином штучні органи людини зроблять справжню революцію в медицині”, – вважає професор Мартіно. Він особливо відзначив, що досягнутий рівень регенерації організму дозволяє в даному випадку відмовитися від використання біореакторів для тканинної інженерії трахеї, тобто її культивування in vitro. “Людське тіло – це чудова система, здатна сама себе ремонтувати”, – підкреслив Мартіно.