Глава держави в телефонній розмові з главою Словаччини обговорив підготовку до саміту НАТО

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Словацької Республіки Андрієм Кіско., в ході якої сторони обговорили підготовку до саміту НАТО, який відбудеться в липні в Брюсселі.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Так, в ході розмови була підкреслена важливість відновлення діяльності міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового і науково-технічного співробітництва, чергове засідання якої заплановано на червень 2018 року.

Співрозмовники обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного і позитивно відзначили активну динаміку політичних контактів між Україною і Словаччиною.

Угорщина активно блокує проведення засідань Комісії Україна-НАТО на рівнях від міністерського і вище.

Зокрема, Угорщина наклала вето на проведення засідання комісії Україна-НАТО в Брюсселі на рівні міністрів закордонних справ, яке мало відбутися на цьому тижні.

Раніше Угорщиною було заблоковано засідання комісії Україна-НАТО (КУН), яке повинно було відбутися 14-15 лютого, а до цього – скликання КУН у грудні 2017 року.

Угорщина заявила про те, що не стане підтримувати зближення України з Європою до тих пір, поки не буде скасовано закон про освіту, підписаний президентом України 25 вересня 2017 року.