Заставу на суму 7 млн.грн за нардепа Розенблата суд не повернув родичам

Суд відмовив у поверненні застави на суму 7 мільйонів гривень, яку за народного депутата Борислава Розенблата внесли його родичі.

Про це повідомляється на сторінці Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у соціальній мережі Facebook.
«21 травня відбулося судове засідання з розгляду клопотання захисту заставодавців, близьких родичів народного депутата Борислава Розенблата, про повернення коштів грошової застави, яку вони внесли за народного депутата. Суд, вислухавши доводи сторін, відмовив у поверненні застави у розмірі 7 млн грн», – йдеться у повідомленні.
19 червня 2017 року детективи НАБУ затримали 7 осіб, причетних до вимагання та одержання коштів за сприяння іноземній компанії у видобутку бурштину. За версією слідства, злочин вчинено за участі народних депутатів. Встановлена ймовірна причетність Розенблата (виключений із фракції «БПП») та Максима Полякова («Народний фронт»). 11 липня Верховна Рада надала згоду на притягнення цих депутатів до кримінальної відповідальності, проте відмовила у наданні згоди на їх затримання та арешт.
Розенблат підозрювався у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 2 ст. 369-2 (зловживання впливом) Кримінального кодексу України.
18 липня Солом’янський райсуд Києва призначив Розенблату запобіжний захід у вигляді 7 млн грн застави, заборонив без дозволу слідчого залишати Київ або Житомир, а також встановив ряд інших процесуальних зобов`язань, зокрема, носити електронний пристрій контрою.
19 жовтня під час обшуку в літаку, яким Розенблат мав намір відбути до Кельна (Німеччина), було вилучено вироби, схожі на ювелірні, паспорт громадянина України для виїзду за кордон і дипломатичний паспорт. Тоді у Національному антикорупційному бюро стверджували, що запобігли вивезенню Розенблатом за кордон матеріалів, важливих для розслідування так званої «бурштинової справи».
20 жовтня детективи НАБУ відкрили провадження за фактом ймовірного підроблення документів для видачі дипломатичного паспорта Розенблату (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).
8 грудня в Окружному адмінсуді Києва повідомили про відкриття провадження за позовом Розенблата до НАБУ та САП. Зокрема, Розенблат просив суд визнати протиправними дії НАБУ, які були погоджені із прокурорами САП, щодо проведення стосовно нього оперативно-розшукових дій.
9 лютого 2018 року суд скасував Розенблату зобов’язання носити електронний браслет.
25 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив рішення відмовити Розенблату у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними дій директора НАБУ Артема Ситника про залучення до оперативно-розшукової діяльності працівників Федерального бюро розслідувань США.