ГПУ направила до суду обвинувальний акт щодо екс-керівників структурних підрозділів МВС в Одеській області

Генпрокуратура України 30 травня направила до суду обвинувальний акт стосовно трьох колишніх керівників структурних підрозділів Головного управління МВС в Одеській області.

Про це  повідомили у прес-службі Генпрокуратури, уточнивши, що завершено розслідування неналежного виконання службових обов`язків працівниками правоохоронних органів із забезпечення охорони громадського порядку 2 травня 2014 року.
Зокрема, колишні керівники міського управління, полку патрульної служби та відділу громадської безпеки ОМУ ГУМВС в Одеській області обвинувачуються у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (загибель 48 осіб, отримання 197 громадянами тілесних ушкоджень, завдання матеріальної шкоди на суму майже 214 тис. грн).
Крім того, колишнім керівникам міськуправління міліції і полку патрульної служби інкримінується вчинення кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 135 КК України, – свідоме залишення без допомоги осіб, які перебувають у небезпечному для життя стані. Акцентується, що той, хто залишив без допомоги, зобов`язаний був піклуватися про цих осіб та міг надати їм допомогу, запобігши тим самим загибелі 42 осіб.
Зазначається, що обвинуваченим суд обрав запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання.
У відомстві також нагадують, що раніше за результатами розслідування цього кримінального провадження щодо подій 2 травня 2014 року в Одесі, до Приморського районного суду міста спрямовано обвинувальний акт стосовно екс-начальника ГУ МВС в Одеській області у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 135, ч. 2 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України. У цій справі триває судовий розгляд.
2 травня 2014 року в Одесі в результаті масових заворушень за участю проросійських і проукраїнських активістів загинуло 48 осіб, постраждало близько 300. Почалися сутички у центрі міста, де були застрелені кілька людей. Потім проукраїнські активісти прийшли на Куликове поле до наметового містечка сепаратистів. Намети загорілися, почалася пожежа в Будинку профспілок, де також загинули люди.